Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  State of mind - originálna zvuková zliatina s nezameniteľným trademarkom

  Dlho očakávaný žúr so State of Mind v Subclube vypukne už v sobotu 17.5.! Ak ťa zaujíma príbeh tohoto Novozélandského dua, prečítaj si profil od Huspiho s množstvom hudobných ukážok z ich najlepších trackov.

  V prípade, že budeme Concord Dawn-a a Bulletproof-a považovať za pomyselných otcov drum and bass-ovej scény na Novom Zélande, potom chalani zo zoskupenia State of Mind patria do druhej vlny producentov, ktorí svojich predchodcov v mnohom prekonali. Ako Patrick Hawkens tak aj Stu Maxwell majú diplomy z odboru zvukového inžinierstva a na lokálnej scéne sa stretli niekedy na prelome tisícročia. Atmosféra globálnej invázie novozélandskeho drum´n´bassu, ktorá v tej dobe prebiehala, ich nakoniec priviedla k vlastnej produkcii.

   

  Zlomovým bodom sa stal rok 2004, keď si ich nahrávky všimli Total Science, ktorí vtedy išli turné po Zélande. Demo uchvátilo týchto legendárnych oxforďákov natoľko, že okamžite upísali State Of Mind pre svoj label C.I.A. Výsledkom tejto spolupráce bola okrem 12'' "Mind Slicer/Nations" hlavne séria "The State Of Mind Experience". Trojica singlov, ktoré vyšli pod týmto názvom v rokoch 2005 až 2006, priniesli kolosálne hitovky "Sunking" a "Paint The Walls Black" a zároveň dokonalo ilustruje hudobný vývoj, ktorým State Of Mind prešli.

  Zatiaľ čo ich ranné veci boli zreteľne inšpirované čisto ostrovným zvukom, postupom času ako by si Patrick a Stu vzali to najlepšie zo všetkých súčasných drum´n´bass-ových subžánrov a spojili to do originálnej zvukovej zliatiny s nezameniteľným trademark-om State Of Mind. V nasledujúcich rokoch 2006 až 2008 potom títo húževnatí novozélanďania vydávajú jeden hit za druhým, či už samostatne alebo v spolupráci s ďalšími špičkovými drum´n´bassov-ými producentami. "Dune", "Back To The Jungle", "Out Of Focus" či "True Stories" - to všetko sú skladby, v ktorých sa spája vysoko tanečný náboj s prepracovanou melodikou.  Určite sa treba pristaviť aj pri 2007-om kedy zakladajú vlastný lable SOM Music kde ako prvé vydávajú  ''Dead Zone / Real McCoy (BSE Remix)'', nasleduje ''Hoodoo / Flawless'' (v spolupráci s Chris.Su) a v tesnom závese za nimi ''Wake Up Call / Dirt'' (v spolupráci s Trei-om). Pár spomenutých skladieb je súčasťou albumu ''Faster Than Light'' ktorý bol vylisovaný v 2009. O dva roky neskôr púšťajú von ďalší album s názvom ''Nil By Ear'' taktiež na svojej značke.

  Príprava posledného albumu ''Eat The Rich'', ktorý ku nám prídu odprezentovať v rámci svojho turné, im trvala takmer 18 mesiacov. Najstarším trackom na albume je ''Black Raven'' a naopak najnovším ''Fast Life''. Prevažná časť albumu vznikla v ich štúdiach (každý ma vlastné) v  Auckland-e až na skladbu ''Unconscious'', ktorú celú ukuchtili v Holandsku, čo je celkom pochopiteľné keďže na nej spolupracovali s Black Sun Empire. Z doterajšieho testovania týchto nových trackov na parties má najväčší úspech u publika ''No-Operative''. U mňa momentálne najviac boduje pecka ''Long Time Dead'' (v spolupráci s Black Sun Empire a Codebreaker MC).

  Toto vážne nechceš zmeškať! :) V sobotu 17.5. v Subclube uzavrieme jedno veľké turné a vystrojíme večierok, na ktorý bude aj samotný headliner z Nového Zélandu ešte dlho spomínať ;). Doplní ho pätica domacich DJov a MC z Rakúska. O projekciu a laser sa postarajú NoisvizioN VJs.

  Info o akcii a súťaže o voľné vstupy aj na Facebookovej stránke akcie!

  Všetci ste srdečne vítaní.
  Tešíme sa na vás!

   

  stateofmindsubclub-plagat-600.jpg

   Tex: Huspi

  You must be loged in, to post a comment!


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist